Не викликає сумнівів той факт, що ХХІ століття – це ера Інтернету, науки, комп’ютерних технологій та глобальної інформатизації.

Ми живемо в час, коли будь-яка інформація є цінним ресурсом, без якого не можна уявити жодного процесу у житті суспільства, та й світу загалом.

Безумовно, сьогодні кожен із нас має вільний доступ до широкого інформаційного простору, який відкриває для всіх свої двері великих можливостей.

Разом із цим, постійний розвиток соціальних мереж та інформаційно-комунікативних технологій вимагає безпосереднього упорядкування потоку різноманітних даних. Саме тому на сьогодні особливо цінними вважаються спеціалісти, котрі можуть якісно та організовано керувати різними процесами у час, коли інформація є чи не одним із найважливіших інструментів впливу. І, перш за все, такими фахівцями є медіаменеджери.

Не можна не погодитися з думкою, що сучасний медіаменеджер – професія, яка вимагає неабияких інтелектуальних, комунікаційних та творчих здібностей, а також навичок у сфері проєктування, розробки та продюсування у широкому просторі модерного медіаконтенту.

Оскільки медіаменеджер є однією з основних фігур сучасного медійного простору, його спектр обов’язків та завдань є надзвичайно широким. Серед них можна виділити наступні: управління медіа-проєктами, здійснення чіткої координації діяльності та визначення інформаційної політики організації (підприємства, редакції тощо), аналіз різноманітних організаційно-технічних моментів тощо. Однак, варто підкреслити, що одним із найважливіших завдань сучасного спеціаліста є не лише планування, організація та контроль процесів створення, а й опрацювання та розповсюдження інформації та контенту різного характеру в медіа-індустрії. Без сумніву, цей список можна продовжувати.

Зважаючи на світову популярність такого роду діяльності, я все ж хочу виокремити кількох особистостей, яких можна вважати справжніми спеціалістами у сфері сучасного українського медіаженеджменту, журналістики, телебачення та радіомовлення.

Світлана Шереметьєва-Турчин – українська журналістка, медіаменеджерка, членкиня Національної спілки журналістів України, заступниця генерального директора інформаційного агентства РБК-Україна.

У 2014 році Світлана закінчила Інститут міжнародних відносин та журналістики при Національному університеті культури та мистецтв. Після здобуття освіти почала активно займатися діяльністю у сфері мас-медіа: приєдналась до команди видання «Комерсант-Україна», пізніше – разом із колишньою групою взяла участь у створенні інтернет-видання «Апостроф». Згодом її було призначено директоркою "Європейської медіа групи" – компанії-власника інтернет-видання "Апостроф". У кінці 2015 року Шереметьєва-Турчин стає шеф-редакторкою видання, згодом – директоркою та шеф-редакторкою інтернет-видання Realist.online. У грудні 2019 року Світлана Шереметьєва-Турчин вирішує змінити місце роботи, тому переходить на посаду заступниці генерального директора РБК-Україна. На новій посаді вона активно займається розвитком компанії, зовнішніми та внутрішніми комунікаціями, комерційними проєктами тощо. Своїми захопленнями вважає роботу, вивчення біографії відомих особистостей, сферу програмування, а також захоплюється подорожами.

Петрів Тарас – український журналіст, медіаменеджер, медіаексперт, викладач, кандидат філологічних наук, президент «Фундації Суспільність», співредактор журналу «Формат 21» та член Незалежної медійної ради.

Є випускником факультету журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Веде активну наукову діяльність у багатьох напрямках. Серед них: міжнародна журналістика, глобалізація інформаційних потоків, медіа та європейські інтеграційні процеси, впровадження штучного інтелекту в медіапрактику тощо. Нагороджений Почесною грамотою КНУ імені Тараса Шевченка у 2003 році. Працював кореспондентом газети «Молодь України», спеціальним кореспондентом міжнародного відділу газети «Голос України», активно співпрацював з медіа Польщі, Словаччини, Болгарії. Тарас Петрів є активістом багатьох громадських ініціатив на підтримку створення в Україні системи Суспільного мовлення, моніторингу, а також впровадження дебатної культури. Під час Виборів Президента України 2014 року спільно командою НСТУ, "Фундацією Суспільність", студентським проектом Campus 3.0 та міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» ініціював «Національні дебати» на телеканалі UA: Перший. Із 2015 року є координатором Програми журналістської інтернатури «Хаб медіамобільності», а також членом Наглядових рад Центр ЮА та Детектор Медіа.

Лебедєва Тетяна – українська державна діячка та медіаменеджерка, почесна голова Національної асоціації медіа, членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у 2003—2010 рр., перша голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Закінчила механіко-математичний факультет Дніпропетровського державного університету. Із 1995 року працювала заступником генерального директора телекомпанії «Приват ТБ Дніпро», а з 1997 року стала головною продюсеркою «Телевізійної служби Дніпропетровська». Здобувала освіту у галузі медіаменджементу на курсах «Менеджмент у телебаченні» у Великій Британії. У 2000 році створила та очолила Незалежну асоціацію телерадіомовників (із 2019 року асоціація носить назву «Національна асоціація медіа») – на сьогодні найбільше професійне об'єднання українських медіа. Тетяна й до сьогодні залишається Почесною головою Національної асоціації. У 2017—2019 роках Тетяна Лебедєва була членкинею Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також сьогодні – офіційно перша голова Наглядової ради НСТУ. Обрана до наглядової ради від громадських організацій у сфері журналістики. Із 6 листопада 2019 року є членкинею Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при теперішньому Президенту України – Володимиру Зеленському.

Саме завдяки таким відомим, творчим та невтомних особистостям ми можемо стовідсотково впевнитися, що професія медіаменеджера – це галузь діяльності, яка сьогодні є надзвичайно важливою та цінною. А люди, які працюють у цій сфері – справжні професіонали свого ремесла, які надихають та вчать любити власну справу незважаючи на будь-які складнощі та життєві випробування.

Авторка: Алла Кавун, 3-ВБ

Фото: https://event.ru/