Студенти 3 курсу спеціалізації «Видавничий бізнес і сучасні комунікативні технології» побували на екскурсії в телерадіокомпанії суспільного мовлення «UA: Черкаси».
Захід організувала викладач кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмила Солодка.
Екскурсію для студентів провела лінійна продюсерка телебачення «UA: Черкаси» Вікторія Сельова. Вона показала студію телеканалу та розповіла про його історію. Також медійниця поінформувала студентів про особливості роботи тележурналіста, зокрема правила поводження під час прямого ефіру, підготовку та проведення інтерв’ю, дотримання журналістських стандартів у матеріалах тощо.
За словами продюсерки, журналіст повинен серйозно підготуватися до інтерв’ю: перечитати відповідну літературу, поцікавитися темою на загальнодержавному рівні. І лише після цього складати список запитань. Треба також ознайомлюватися з попередніми інтерв’ю гостя, якщо майбутній співрозмовник – особа медійна, аби не ставити банальних запитань, які вже давно нікому з шанувальників респондента не цікаві. Вікторія Сельова дала декілька порад і щодо спілкування з чиновниками:
— Часто недосвідченому журналісту важко направити інтерв’ю в потрібне йому русло. Адже гість, маневруючи фразами, подає інформацію, яка часто є маніпулятивною. Завдання журналіста полягає в тому, щоб «вивести» чиновника на чесну потрібну відповідь.
Продюсерка телебачення поділилася власним досвідом щодо поведінки тележурналіста в кадрі. Він, мовляв, повинен слідкувати за поставою, мімікою, жестами, особливо в суспільно-політичних програмах, де не дозволяється показувати своє, позитивне чи негативне, ставлення до відповідей людини. Більш щиро й вільно можна поводитися в ранкових програмах для створення доброзичливої атмосфери. Також існують правила стосовно одягу: важливо, щоб вбрання відповідало «стилю» програми.
Враженнями від екскурсії поділилася студентка 3-ВБ курсу Алла Кавун:
— Мені дуже сподобалася зустріч такого формату, адже ми почули чимало корисних порад, які знадобляться в майбутньому. Цікаво було почути про те, що для тележурналіста існує спеціальний сценічний макіяж. Оскільки екран «з’їдає» майже половину фарб на обличчі, тому потрібно наносити яскравіший макіяж. Також корисно було почути про важливу роль освітлення у студії.
Автор: Анастасія Тишкевич, 3-ВБ
Фото: Катерина Бондар, 3-ВБ